01-01-1970 03:00 SİYASET

TÜRK BAYRAKSIZ 1 MAYIS

TÜRK BAYRAKSIZ 1 MAYIS

TÜRK BAYRAKSIZ 1 MAYIS

    1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı İlçemizde yapılan yürüyüş ve etkinliklerle kutlandı.
    Kutlamaya katılan sivil toplum kuruluşlarının bayraklarının yanında Türk Bayrağı'nın olmayışı yürüyüşü izleyen çevre esnafı ve vatandaşlar tarafından olumsuz tepkilere neden oldu.

1 Mayıs yürüyüş kortejine katılan gruplar ellerinde bağlı oldukları kuruluşların haricinde Türk Bayrağı bulundurmaması dikkatlerden kaçmadı. Özellikle Cumhuriyet'in Partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi üyelerinin ellerinde parti bayraklarının dışında Türk Bayrağı bulunmaması gözlerden kaçmayarak tepkilere neden oldu. 
TÜRK BAYRAĞI MÜNFERİT OLARAK DAHİL OLDU
Yürüyüşteki gruplara münferit olarak dahil olan birkaç vatandaşın dışında Türk Bayrağı  gözükmedi. Sayı ile bir elin 5 parmağını bile geçmeyecek sayıda bulunan Türk Bayrağı'nı taşıyan vatandaşlara sorduğumuz sorularda bayraklarını kendilerini getirdiği tertip komitesi tarafından herhangi bir yaptırımda bulunulmadığını belirttiler.

    1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ilçemizdeki sivil toplum kuruluşlarının dü-zenlediği etkinlikler ile kutlan-dı.
    Kutlamalara katılan STK bayraklarının ve afişleri haricinde özellikle ön saflarda Türk Bayrağının olmayışı yü-rüyüşü izleyen çevre esnafı ve vatandaşlar tarafından olumsuz tepkilere neden oldu. 
KESK önderliğinde tertip komitesi tarafından or-ganize edilen kutlamalara Eğitim Sen, Datça Dayanışması, CHP, Hacı Bektaş-ı Veli Derneği, Pir Sultan Abdal Derneği ve vatandaşlar katıldı. Tansaş market önünde toplanan sivil toplum kuruluşları, sloganlar, şarkılar ve alkışlar eşliğinde Cumhuriyet Meyda-nına yürüdü. Berkin Elvan Anıtı önüne gelen grup, anıt önünde durarak Gezi Parkı Direnişi esnasında hayatını kaybedenlerin isimleri okunarak alkışlandı. Yürüyüşüne devam eden grup Cumhuriyet Meydanı'na geldiğinde Datça Emek ve Demokrasi Platformu tarafından 1 Mayıs basın bildirisi okundu. Bildirinin okunmasının ardından çalınan canlı müzikler eşliğinde gruplar halaylar çekerek 1 Mayıs'ı kutladı. 

 

 


Bu haber 6948 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER SİYASET HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer