04-03-2020 Orhan Keskinsoy

*Bugün (03 Mart 2020)TBMM de, kapalı oturum yapıldı. Suriye-İdlib olayları için.
 *Tam bir komedi…Muhalefeti de,iktidarı da komik! Ama gülemiyoruz. Kara mizah!
 Sırasıyla bu komedyayı anlatayım;
 -Yahu bir savaş yapıyoruz,onlarca şehidimiz,yüzlerce gazimiz var. Türkiye'nin en büyük kurumu olan mecliste konu hakkında görüşme yapılıyor, ülkenin bir numaralı adamı mecliste yok iyi mi? Mustafa Kemal,cephelerde bile arkasına meclisi almadan adım atmazdı.
 -Başkan vekili açıklama yapıyor. Kim bu vekil? Bir memur. Seçilmemiş,atanmış. Bunun gizli(kapalı) oturumda bulunması bile sakıncalı!
 Bu olayın bir yanı,
 Muhalefet,çıkıp”Nerede bu ülkenin başı? Diye soramıyor…
 Çocukları İdlib' de ölen halkımız neler olduğunu bilmiyor,bilemiyor. Kapatmak için her şey yapılıyor.
 -Asıl komik olanına geliyorum; neyin gizlisi,neyin saklısı. Yahu 17 yıl önce 1 Marta(2003) tezkeresini gizli tuttunuz da gizli kaldı mı? Elimde bir kitap var WİKİLİKS BELGELERİ” /Barış Pehlivan-Barış Terkoğlu'nun… O gizli olması gereken oturumda neler konuşulduğu satır satır anlatılıyor.Size Önder Sav'ın,Deniz Baykal'ın o oturumda neler konuştuğunu cümle cümle anlatabilirim.  Ülkenin hükümetlerini düşüren,ülkede hükümetler kuran,hatta bazı paşa terfilerini yapan ABD-CİA ortaklığı 3 Mart 2020 tarihinde yapılan tüm konuşmaları bilecektir. Ama Türk halkı bilmeyecektir. Zaten gizli kapaklı ne oluyor ki…Ülkeyi yöneten en yetkili kişinin para sıfırlaması bile aşikar oluyor. Çok etkili bakanın (şimdi büyükelçi) Bakara,makara diye dalga geçmesi bile biliniyor da,bugünkü oturum mu gizli kalacak… İddia ediyorum,bir yıla kalmaz ortaya saçılır her şey. Dediğim gibi gizli kapaklı bir şey yok zaten. Sadece yalanlar var. Şu kadar ölümüz var,bu kadar öldürdük…gibi
 Tamam anladık,bu hükümet içinde “Ne yapıyorsunuz? Diye soracak kimse yok.
 Peki anlı şanlı muhalefetimiz, sizin de soracak bir iki ciddi sorunuz  yok mu?
 Çok komik oluyorsunuz ama,biz gülemiyoruz!
 Aslında komik bile olamıyorsunuz da…


Bu yazı 1843 defa okunmuştur.Orhan Keskinsoy Diğer Yazıları
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer