01-01-1970 03:00 SPOR

TÜRKİYE’NİN İLK YAT FESTİVALİ HİSARÖNÜNDE

Marmaris Martı Marina 19- 21 Eylül 2014 Tarihlerinde Türkiye’nin İlk Yat Festivali “Aegean Yachting Festival” Ev Sahipliği Yapacak.

TÜRKİYE’NİN İLK YAT FESTİVALİ HİSARÖNÜNDE

500’ü aşkın yat kapasitesiyle hizmet veren uluslararası “Mavi Bayrak” ödüllü Martı Marina & Yacht Club, heyecanlı bir festivale ev sahipliği yapacak. 19-21 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan Aegean Yachting Festival için geri sayım başladı.

EGE VE AKDENİZİN BULUŞTUĞU NOKTA

Akdeniz ve Ege'nin birleştiği, Ege’nin en güzel koylarından Hisarönü’ndeki Martı Marina & Yacht Club, Aegean Yachting Festival’i hakkında bilgi veren Genel Müdür Fatih Dağıstanlıoğlu, “Martı Marina & Yacht Club olarak Türkiye’de teknecileri ilk kez bir festival ortamında buluşturacak olmaktan mutluyuz. Ege Yat Festivali’yle sadece yerli denizciler değil, Ege’de seyreden tüm yelkencilere hoş bir buluşma sunmayı hedefliyoruz. Dragondan Katamaranlara, yarış teknelerinden motor yatlara, klasik yatlardan mega yatlara birçok farklı kategoride tekne, tekne sahipleri ve deneyimli yelkenciler ile keyifli bir buluşma gerçekleşecek. Festival boyunca denizcilik sektörüyle ilişkin marka ve ürünler bir araya gelecek. Festival, bireysel katılımcıların yanı sıra kurumsal olarak adini duyurmak isteyen yelkencilere de açık olacak. Şirketler, meslek örgütleri ve üniversiteler de dâhil denize gönül vermiş yerli ve yabancı tüm deniz severler festivale davetli” dedi.

DENİZ MERAKLILARI VE SEKTÖR BİR ARADA

19 Eylül Cuma günü başlayacak etkinliklerin ardından ikinci gün “Best of Turkey” kategorisinde İstanbul, İzmir, Bodrum ve Marmaris olmak üzere 4 farklı bölgeden 4 usta yelkenci, ekipleri ile birlikte Hisarönü Körfezi'nde yelken açacaklar. 100'e yakın teknenin katılması beklenen festivalde 3 gün boyunca denizcilik dünyasına ait yerli ve yabancı markalar stantlarıyla yer alacaklar. Festival bu boyutuyla sektör ve meraklılarının buluşacağı ilk deniz etkinliği olmayı hedefliyor.


Bu haber 7644 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER SPOR HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer