01-01-1970 03:00 EĞİTİM

HAYALLERİNİN RESİMLERİNİ YAPTILAR

HAYALLERİNİN RESİMLERİNİ YAPTILAR

HAYALLERİNİN RESİMLERİNİ YAPTILAR

     Datça Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen çocuklarımızın renkli iç dünyalarını aksettirdikleri resimlerden oluşan 8. Resim Şenliği İlçemiz okullarının yanı sıra komşu ilçelerin okullarının katılımlarıyla gerçekleşti.

    8. Resim Şenliği Muğla Merkez ve çevre ilçelerin okul öğrencilerinin katılımıyla Kazım Yılmaz İlkokulunda gerçekleşti. Yoğun bir katılımın sağlandığı resim şenliğinde öğrenciler, renkli iç dünyalarında yer alan resimler yaparak sergilediler. Okul Bahçesinde düzenlenen şenliğe İlçe Kaymakamı Hamdi Üncü, Belediye Başkanı Şener Tokcan, şenliğin devamlılığını sağlayan Datçalı hayırseverler ve çok sayıda davetli ve veliler katıldı. Şenliğe maddi manevi desteklerini esirgemeyenlere plaket ve teşekkür belgeleri verildi. Şenlikte söz alan Milli Eğitim Müdür Vekili Fatma Bahadır, “Şenliğimizin organizasyonunda desteğini esirgemeyen başta sayın Kaymakamımız Hamdi Üncü’ye, Belediye Başkanımızı Şener Tokcan’a, Datça’da bu etkinliği devamlılığını sağlayan hayırseverlerimize, okul yöneticilerimize, tüm öğretmenlerimize ve hayatımızı renklendiren çocuklarımıza teşekkür ediyorum. Bugün aramızda Muğla Merkez, Yatağan, Seydikemer, Fethiye, Dalaman ve Köyceğiz’den 6 idareci, 18 öğretmen,  101 öğrenci ile toplamda 125 misafirimizi aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Sözlerimi Ulu Önder Atatürk’ün şu sözleri ile bitirmek istiyorum; Küçük hanımlar küçük beyler, sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk pırıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim ve kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz” dedi.

     Resimlerini tamamlayan öğrenciler daha sonra Ziraat Bankası önünden Limana kadar olan yolda yaptıkları resimleri sergilediler. 


Bu haber 5751 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer