01-01-1970 03:00 EKONOMİ

ESNAF 'SALİH UYANIK' DEDİ

Datça Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi genel kurulu gerçekleşti. İki adayın yarıştığı seçimleri mevcut başkan Salih Uyanık 67 oy alarak tekrar başkan seçildi.

ESNAF 'SALİH UYANIK' DEDİ

Datça Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi genel kurulu  gerçekleşti. İki adayın yarıştığı seçimleri mevcut başkan Salih Uyanık 67 oy alarak tekrar başkan seçildi. İstiklal Marşı krizinin yaşandığı ve zaman zaman tansiyonun yükseldiği seçimlerde diğer aday Cemal Demirtaş ise 38 oy da kaldı. 

İlçemiz Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi seçimleri Uslu Apart'ta yapılan genel kurul ile gerçekleşti. İki adayın yarıştığı seçimleri 67 oy alarak mevcut başkan Salih Uyanık ve yönetimi kazandı. Diğer aday Cemal Demirtaş ise 38 oy aldı. Açık oylama usulü ile gerçekleşen seçimlerde 140 kooperatif üyesi hazır bulunurken, yönetim kurulu oylamasına sadece 105 üye iştirak etti. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı temsicilerininde hazır bulunduğu genel kurulda divan başkanlığını üst birlik temsilcisi İsmail Başoğlu yapar-ken, katipliği Ahmet Sönmez, oy toplayıcılığı ise Mehmet Halil Kaya yaptı.

Mevcut başkan Salih Uyanık'ın kazandığı seçimlerin yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluştu; Başkan Sa-lih Uyanık, Başkan Vekili Ha-san Deniz, Üyeler İsa İnan, A. Şener Bora, Mehmet Acar. Denetim Kurulu; M. Mustafa Öz-lü, Mustafa Kanlıdere'den meydana geldi. Seçim sonun-da açıklamalarda bulunan başkan Salik Uyanık 27 yıldır yöneticilik yaptığını aynı zamanda esnaf odası başkanlığını da yaptığı dile getirdi. Kooperatife de uzun yıllar hizmet verdiğini ifade eden Salih Uyanık, "Vatandaşlarımıza ve esnafımıza hizmet için varım. Başka bir beklenti-miz yok. O nedenle yeni yönetimle beraber iyi çalı-şacağımızı, emirlerinde olacağımızı bilmelerini istiyorum" dedi.  

İSTİKLAL MARŞI KRİZİ YAŞANDI 

Dün gerçekleşen Esnaf Sanatkarlar Kredi Koope-ratifi genel kurulunda İstiklal Marşı krizi yaşandı. Kurulda gündem maddelerinde yer alan saygı duruşu ve İstiklal Marşı divan heyeti tarafından okunduğu halde kurulun baş-langıcında gerçekleşmedi. Kurulda bir kaç maddenin yerine getirilmesinin ardından kurula katılan esnafların uyarısı ile divan başkanlığı tarafından geçte olsa saygı duruşu ve İs-tiklal Marşı okundu. Zaman zaman tansiyonun da yüksel-diği genel kurulda divan baş-kanlığı ile esnaflar arasında gergin anlar yaşandı. 

35 ESNAF OY KUL-LANMADI

Genel Kurula katılan 140 kooperatif ortağından 105 esnaf oyunu kullandı. 140 es-nafın imzasının bulunduğu se-çimlerin oylama esnasında 35 esnafın oy kullanmadığı göz-lemlenirken bunlardan 105 esnaf oy kullanabildi. Geçerli sa-yılan ve kullanılan 105 oy'un 67'sini Salih Uyanık, 38'ini ise Cemal Demirtaş almıştı.


Bu haber 10688 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer