01-01-1970 03:00 YAŞAM

DATÇALI GENÇ AŞÇILARDAN 2 YARIŞMADA 22 MADALYA

Datça Kazım Yılmaz Meslek Yüksek Okulu Aşçılık Programı Öğrencilerimiz Bursa'da Kazandıkları 20 Madalyanın Ardından Afyon'dan Da 2 Madalya İle Döndü.

DATÇALI GENÇ AŞÇILARDAN 2 YARIŞMADA 22 MADALYA

Datça Kazım Yılmaz Meslek Yüksek Okulu Aşçılık Bölümü öğ-rencileri Bursa'da katıldıkları yemek yarışmasında 12 gümüş, 9 bronz,1 altın ve 1 merit ma-dalyanın sıra 1 Türkiye 3.'lüğü ve 1 de Teşekkür Belgesi'ni alarak Muğla Üniversitesi'ni gururla temsil etmişti.

Elde ettikleri bu başarıyla dikkatleri üzerine çeken Datça-mızın genç aşçıları, “7 Bölge 7 Lezzet” sloganı yapılan '3. Afyon Şifalı Yemekler Yarış-ması'na davet edildi. Toplamda 3 ayrı kategoride ödüllerin verildiği Afyon Şifalı Yemekler Yarışmasına Öğretim Görevlisi Yusuf Yiğit'in gözetiminde katılan öğrenciler, 'Üniversiteler Yarışıyor' kategorisinde 2 gümüş madalya alarak büyük bir başarıya daha imza attı.
Afyon Şifalı Yemekler Yarış-ması'nda bütün üniversite ekipleri içinden sıyrılan Datça Kazım Yılmaz Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin tüm yemekleri ve şerbetleri takdirle karşılanırken; özellikle Naci Gürsoy ve Orkun Çakır ekibi nin hazırladığı “Kara Dutlu Limon Sos Eşliğinde Ciğer Sarma” yemeği büyük beğeni toplayarak 2 gümüş madalya kazandı. Yarışmaya 5 ekip ile 2 kategoride katılan Datça Kazım Yılmaz Meslek Yüksek Okulu Aşçılık Bölümü öğrencileri, bir ilke imza atarak Usta Şefler Kategorisinde de yarışmaya hak kazandı.

Yarışma ekibini hazırlayan Aşçılık Bölümü Öğretim Görevlisi Yusuf Yiğit, bu başarının arka-sında güçlü bir ekip olduğunu vurgulayarak, “Başta Okul Müdürümüz Doç. Dr. Yaşar Ayrancı ve Öğretim Görevlisi Songül Kılınç olmak üzere Yüksek Okul Sekreteri Belgin Yenice, Mali İşler Sorumlusu Cengiz Doğmuş ve tüm Datça Kazım Yılmaz Meslek Yüksek Okulu personeline teşekkür ediyorum. Ayrıca ekibimizin yarışma izinlerini ve resmi işlemlerini hızlandıran Muğla Üniversitesi Rektörlüğü'ne ve Afyon yarışmasında bizlere sponsor olan İbrahim Arabacı'ya  sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.


Bu haber 1413 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER YAŞAM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer