01-01-1970 03:00 SAĞLIK

AKDENİZ’DEN EGE’YE YÜRÜNECEK

AKDENİZ’DEN EGE’YE YÜRÜNECEK

AKDENİZ’DEN EGE’YE YÜRÜNECEK

15. Akdeniz’den Ege’ye Dostluk ve Doğa Yürüyüşü 4 Mayıs Pazar Günü gerçekleşecek. Akdeniz suyunun testilere doldurulmasıyla başlayacak olan etkinlik, Atatürk Caddesi, Sevgi Yolu, Denizliler Sitesi, Azmak Boyu, Kızlan Yel Değirmenleri, Çeşmebaşı Meydanı, Kez Yolu/Tepesi ve Katıyalı Piknik Alanında Akdeniz suyunun Ege’ye dökülmesiyle son bulacak. 
DAÇEV (Datça Çevre ve Turizm Derneği) öncülüğünde, Datça Kaymakamlığı, Datça Belediyesi ve Kızlan Muhtarlığı’nın destekleriyle düzenlenen geleneksel 15. Akdeniz’den Ege’ye Dostluk ve Doğa Yürüyüşü 4 Mayıs Pazar Günü gerçekleşecek. Etkinlik Davul Zurna eşliğinde Akdeniz suyunun testilere doldurulmasıyla başlayacak. Atatürk Caddesi, Sevgi Yolu, Denizliler Sitesi, Azmak Boyu, Kızlan Yel Değirmenleri, Çeşmebaşı Meydanı, Kez Yolu/Tepesi ve Katıyalı Piknik Alanında Akdeniz suyunun Ege’ye dökülmesiyle son bulacak. 
YÜRÜYÜŞ PROGRAMI
Saat : 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda toplanma ve davul zurna eşliğinde Akdeniz suyunun testilere doldurulması, 10.30’da yürüyüş başlaması; Atatürk Caddesi, Sevgi Yolu, Denizliler Sitesi, Azmak Boyu, Kızlan Yel Değirmenleri, Çeşmebaşı Meydanı, Kez Yolu/Tepesi ve Katıyalı Piknik Alanına varış. 13.00’te Katıyalı’dan Akdeniz suyunun Ege’ye dökülmesi. 
DAÇEV tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kızlan Yel Değirmenleri mevkiinde Belediye tarafından su dağıtılacağı, piknik alanında yiyecek ve içecek satışı yapılacağı, Katıyalı’dan Datça’ya ulaşım, dolmuş usulü minibüslerle 5 TL karşılığında yapılacağı bildirildi.     

 


Bu haber 8515 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer