01-01-1970 03:00 DÜNYA

23 NİSAN B ÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANDI

23 NİSAN B ÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANDI

23 NİSAN B ÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANDI

      Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 94. yıldönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Büyük bir coşkuyla kutlanan bayram, öğrencilerin gerçekleştirdiği şiir, dans ve müzik gösterileri veliler tarafından ilgiyle izlendi.

      İlçemizdeki kutlamalar Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk anıtına çelen konulmasıyla başladı. Çelenk töreninin ardından kutlamalar, Yılmazlar Ortaokulu bando takımı eşliğinde Şehit Ersoy Yorulmaz Lisesi önünden Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüyüş gerçekleştirdiler.

      Etkinliğe Datça Kaymakamı Hamdi Üncü, Garnizon Komutanı Erdal Maviş, Belediye Başkanı Şener Tokcan, Emniyet Müdürü Mustafa Memiş, Milli Eğitim Müdür Vekili Fatma Bahadır, Cumhuriyet Savcısı Ramazan Yılmaz, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

      Cumhuriyet Meydanında Atatürk Heykeline çelenk koyma törenin ardından Amfi Tiyatroda düzenlenen etkinliklerle devam etti. İlçemiz okullarda eğitim gören öğrenciler tarafından şiir, müzik ve dans gösterileri gerçekleştiren öğrenciler izleyenlere coşku dolu anlar yaşattı.

 


Bu haber 7943 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER DÜNYA HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer